EXPOHunting

Międzynarodowe Targi Łowieckie

5 - 7 kwietnia 2019


Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na portalu Facebook.

Sprawdź z jakich dodatkowych możliwości reklamy możesz skorzystać podczas targów w Expo Silesia
Współpraca medialna

Expo Silesia korzysta z usług i rekomenduje "Biuro Tłumaczeń DAMAR"Partner targów 

 

Sokolnictwo


Miłośników  ptaków drapieżnych, a w szczególności zwolenników polowań z sokołami zaprosiliśmy na prezentację ptaków drapieżnych. Na targowej scenie oraz na stoisku nr  181 zaprezentowali się podopieczni Sokolników z Klubu Gniazdo Sokolników, a ich właściciele opowiedzieli o ich zwyczajach, roli w przyrodzie oraz wykorzystaniu podczas polowań.
 
 

 
 


Gniazdo Sokolników zostało utworzone w roku 1972 jako specjalistyczna sekcja Polskiego Związku Łowieckiego podlegająca Zarządowi Głównemu. Głównymi zadaniami Gniazda jest kultywowanie tradycji i sztuki sokolnictwa oraz działalność na rzecz ochrony ptaków drapieżnych. Obecnie do Gniazda należy około 150 osób z całego kraju. Oprócz polowania z ptakami łowczymi członkowie prowadzą również: hodowlę i rehabilitację ptaków drapieżnych, reintrodukcje sokołów wędrownych, ochronę biologiczną obiektów i upraw, a także pokazy układania ptaków oraz lekcje edukacyjne.
 
 

 
 
 
Premiera: "Z flanki" Dariusz Krzysztof Dudkiewicz
 

Książka jest długo oczekiwanym zbiorem wierszy, fraszek i limeryków napisanych przez myśliwego, który w humorystyczny sposób przekazuje nam obraz tego z czym na co dzień mamy do czynienia, co spotykamy w obwodach, z jakimi sytuacjami przychodzi nam się zmierzyć.

Pierwsze wiersze i fraszki publikowane pojedynczo w internecie spotkały się z dużym zainteresowaniem internautów, stąd pomysł na wydanie ich drukiem. Książka uzupełniona została pięknymi grafikami zwierząt łownych. Autor w bardzo ciekawy sposób przedstawia codzienne sytuacje na łowach, wskazuje nie tylko uroki polowań ale i niektóre wady myśliwych a wszystko to w dobrym tonie i z dużą dozą humoru.

W sobotę 6 kwietnia odbyła się premiera tej książki i spotkanie z autorem, który wpisywał do książki dedykacje dla chętnych.


 

 

 

 

 


 

LEDTRENS Centrum Ledowe

 

Ledtrends Centrum Ledowe to właściciel marki LEDTRENDS i producent lamp roboczych LED do samochodów terenowych. Lampy marki Ledtrends (zarówno dalekosiężne i rozpraszające światło) zostały stworzone do pracy w bardzo trudnych warunkach terenowych. Są odporne na wstrząsy i posiadają wysoką wodoszczelność. Są wykonane z wysokiej jakości aluminium z dobrym radiatorem. Mają także homologację a firma udziela na nie 2 letniej gwarancji. Dzięki tym lampom każda nocna przeszkoda jest łatwiejsza do pokonania.

 

Marka LEDTRENS jest także Partnerem Tytularnym OFF-ROAD LEDTRENDS ICE CHALLENGE. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oświetlenia OFF Roadowego oraz z relacją z tegorocznych zmagań podczas rajdu na terenie kamieniołomu Niegowonice.

 

Marka LEDTRENS przygotowała atrakcyjne niespodzianki dla uczestników konkursu wiedzy myśliwskiej oraz IV Krajowej Wystawy Użytkowych Psów Ras Myśliwskich. LEDTRENDS zaprasza na stoisko przy scenie!

 


 

Ponad milion egzemplarzy Polaris Ranger!
 

Pojazdy marki Polaris, znane nie tylko w naszym kraju, ale na całym świecie,  są produkowane  w Polsce, w Opolu. Pojazd, który będzie wystawiany na stoisku nr 148, Polaris Ranger XP 1000 EPS  jest jednym z najbardziej użytecznych pojazdów, o czym może świadczyć to, że już w roku 2017 na świecie zostało sprzedanych milion egzemplarzy modelu Ranger. To grzech nie zajrzeć na stoisko tej marki!
 
 

 

Nagradzane i doceniane lornetki
 
Lornetki Delta Optical Chase 12x50 ED oraz Lornetka HD 8x42 ED zostały nagrodzone prestiżową, międzynarodową nagrodą Red Dot Award 2018 w dziedzinie wzornictwa przemysłowego za "idealną harmonię pomiędzy użytecznością, ergonomią oraz jakością optyki". Lornetka Delta Optical Titanium HG 8x42 ED uzyskała również tytuł Lornetka Roku 2018 w plebiscycie branżowego portalu www.optyczne.pl. Produkty Delta Optical znajdziecie na stoisku 185!