EXPOHunting

Międzynarodowe Targi Łowieckie

5 - 7 kwietnia 2019


Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na portalu Facebook.

Sprawdź z jakich dodatkowych możliwości reklamy możesz skorzystać podczas targów w Expo Silesia
Współpraca medialna

Expo Silesia korzysta z usług i rekomenduje "Biuro Tłumaczeń DAMAR"Partner targówKoncerty sygnalistów

 

Podczas 10. edycji EXPOHunting można było posłuchać koncertów muzyki myśliwskiej oraz prezentacji sygnałów. Podczas trzech dni targowych wysłuchali Państwo:


  • Koncertu Zespołu Reprezentacyjnego Zarządu Okręgowego PZŁ w Katowicach
  • Koncertu Zespołu Reprezentacyjnego Sygnalistów Myśliwskich RDLP w Katowicach
  • Koncertu Zespołu Reprezentacyjnego RDLP w Lublinie
    "Czar Polesia"
  • Koncertu oraz prezentacji sygnałów myśliwskich Zespołu Sygnalistów z Technikum Leśnego w Brynku
     

 

Zespół Sygnalistów z Technikum Leśnego w Brynku to zespół wielce utytułowany. Historia zespołu sięga lat 70-tych ubiegłego wieku. Była to jedna z pierwszych tego typu grup jakie powstały w powojennej Polsce. Obecnie opiekunem i instruktorem Zespołu jest Pan Artur Kanawka. Zespół pod jego kierunkiem wielokrotnie stratował w konkursach sygnalistów myśliwskich zajmując czołowe miejsca. Swoimi występami uświetniają nie tylko uroczystości szkolne, ale także święta państwowe i branżowe. W roku 2015 Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej odbywał się w Brynku i Koszęcinie. W tymże konkursie zespół stanął na podium zdobywając 3 miejsce w kategorii muzyki myśliwskiej MB. W 2018 roku Zespół zajął ponownie III miejsce podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej w PSzczynie.   Tym razem wystąpią w Expo Silesia.

 

Zachęcamy do posłuchania:

Brynek 2011 -https://youtu.be/QXZZgdTzupM

Człuchów - Rynek OFMM 2014 - https://youtu.be/45ftNWRbwpw

Sosnowiec - Targi EXPOHunting 2014 -https://youtu.be/M8HOUydzE_A 

 

Link do strony Zespołu Szkół Leśnych i Ekologicznych im. Stanisława Morawskiego w Brynku

Link do Fanpage'a Zespołu Sygnalistów Myśliwskich TL w Brynku

 


 

Zespół Reprezentacyjny Zarządu Okręgowego PZŁ w Katowicach powstał w 2002 roku jako kwartet instrumentów dętych blaszanych z inicjatywy Artura Kanawki i Marka Jonecko ustalając swą nazwę na Śląski Zespół Muzyki Myśliwskiej. Pomiędzy muzykami, a sygnalistami z Technikum Leśnego w Brynku istniała początkowo współpraca. Muzycy występowali wspólnie z sygnalistami i odwrotnie.


Od roku 2005 zespół działa jako kwintet instrumentów dętych blaszanych. W 2008 roku ustabilizował się podstawowy skład zespołu:
•    Roman Pełka – trąbka, róg pszczyński
•    Stanisław Wawszczak – trąbka, róg pszczyński
•    Artur Kanawka – waltornia, róg leśny
•    Robert Waloszczyk – puzon, róg par force
•    Marcin Wojaczek - tuba


Od roku 2010 zespół działa pod nazwą Zespołu Reprezentacyjnego ORŁ PZŁ w Katowicach, a obecnie jako Zespół Zarządu Okręgowego PZŁ w Katowicach uświetniając głównie Hubertusy i jubileusze kół łowieckich. W swoim repertuarze zespół oferuje zarówno muzykę myśliwską jak i dworską, biesiadną czy też rozrywkową.

   

 


 

Zespół Reprezentacyjny Sygnalistów Myśliwskich Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach został powołany 7 grudnia 2016 roku. Zadaniem zespołu jest propagowanie i krzewienie kultury, tradycji leśnej i łowieckiej, kształtowanie pozytywnego wizerunku leśnika i leśnictwa, oraz promocja leśnictwa i leśników poprzez prezentowanie sygnałów i muzyki na rogach myśliwskich. W skład zespołu wchodzą pracownicy jednostek organizacyjnych RDLP w Katowicach, ale także osoby z poza Lasów Państwowych.
 

 
 

Zespół Reprezentacyjny Sygnalistów Myśliwskich Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie „Polesia Czar” rozpoczął swoją działalność w 2003 roku. Ma na swym koncie udział w wielu Konkursach Sygnalistów, takich jak: Kresowy Konkurs Sygnalistów Myśliwskich w ZSL w Biłgoraju i Konkurs „O Róg Zbramira”, organizowany w Niepołomicach przez RDLP w Krakowie. Koncertował również wraz muzykami  Filharmonii Lubelskiej we Francji i w Niemczech. Swoimi występami uświetnia uroczystości o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim, m.in.: „Dni Lasu”, Krajowe Zawody Strzeleckie organizowane przez  RDLP w Warszawie, Regionalne Zawody Strzeleckie w Lublinie, Rajd Leśnika, imprezy o charakterze edukacyjnym i promocyjnym organizowane przez Lasy Państwowe. Zapewnia oprawę muzyczną w czasie uroczystości religijnych, takich jak msze święte w Katedrze Lubelskiej, Światowe Dni Młodzieży w Sandomierzu, Pielgrzymka Leśników w Kodniu, msze Św. Huberta w Kościołach na terenie RDLP w Lublinie.