O nas

 

12 marca 2013 roku Expo Silesia odwiedziło wielu znamienitych gości. Powodem była uroczystość pięciolecia działalności tego młodego, ale już na stałe wpisanego w krajobraz regionu, Centrum Targowo-Konferencyjnego. Wśród zaproszonych osobistości znaleźli się parlamentarzyści: pani poseł Beata Małecka-Libera i pan poseł Jarosław Pięta. Władze województwa reprezentował wojewoda śląski pan Zygmunt Łukaszczyk, a władze samorządowe prezydenci miast: Sosnowca – pan Kazimierz Górski oraz Dąbrowy Górniczej – pan Zbigniew Podraza. Największa grupę zaproszonych gości stanowili przedstawiciele firm i instytucji ściśle współpracujących z Expo Silesia podczas organizacji poszczególnych tematów targowych, którzy swoją obecnością zaszczycili uroczystość. Na gości czekała specjalnie na ten dzień oświetlona i odpowiednio zaaranżowana hala. W ten sposób organizatorzy pokazali w ciekawy sposób ogrom obiektu i jego możliwości.

 

Uroczystość rozpoczęli gospodarze spotkania: prezes zarządu Expo Silesia pan dr inż. Ludomir Tuszyński oraz pan prezes Krzysztof Klicki - właściciel Grupy Kapitałowej Kolporter Expo, w skład której wchodzi Expo Silesia. Przywitali oni przybyłych gości i podziękowali im za dotychczasową współpracę wyrażając nadzieję na jej dalszy owocny rozwój. Prezes Ludomir Tuszyński przedstawił także dotychczasowe osiągnięcia Centrum i podsumował pięcioletnią działalność, w czasie której w Expo Silesia odbyło się ponad 160 imprez o charakterze targowym, na których pojawiło się prawie 15 tysięcy wystawców i odwiedziło je w sumie ponad 370 tysięcy gości. Mówił o różnorodności tematycznej organizowanych imprez targowych, a także o innych, w zasadzie nie ograniczonych możliwościach wykorzystania hali i terenów zewnętrznych Expo Silesia.

Dla kilkunastu pracowników Expo bardzo miłym momentem była uroczystość wręczenia im przez wojewodę śląskiego w imieniu Prezydenta RP Medali za Długoletnią Służbę. Cztery osoby otrzymały Złoty Medal, cztery Srebrny i trzy osoby Medal Brązowy. Ponadto jedna osoba została wyróżniony Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Gwiazdą, która uświetniła uroczystość był aktor i piosenkarz Jacek Wójcicki - artysta związany kiedyś z Piwnicą Pod Baranami. W prawie godzinnym recitalu przypomniał znane polskie i zagraniczne przeboje śpiewane przed laty przez największych artystów. Publiczność bawiła się doskonale włączając się, zachęcana raz po raz przez artystę, we wspólny śpiew. Na zakończenie nie mogło zabraknąć najbardziej znanego przeboju Jan Kiepury „Brunetki, blondynki”, który wszyscy razem zaśpiewali a cappella.

Po koncercie był uroczysty toast, życzenia i gratulacje dla jubilata oraz urodzinowy tort. Spotkanie zakończyło się kuluarowymi rozmowami, a wychodzący goście zostali obdarowani przez organizatorów drobnymi upominkami.