SilesiaKOMUNIKACJA

Targi Transportu Publicznego

16 - 17 kwietnia 2019

 
Sprawdź z jakich dodatkowych możliwości reklamy możesz skorzystać podczas targów w Expo Silesia
Współpraca medialna

Expo Silesia korzysta z usług i rekomenduje "Biuro Tłumaczeń DAMAR"Partner targów 

 
 
 


 
 
Premiera Targowa RAFAKO E-Bus! Pierwszy w kraju mały autobus z baterią pod podwoziem. Całkowicie polski projekt, powstały w trosce o czystość powietrza i redukcję hałasu z otoczenia. Nowatorskie rozmieszczenie baterii to poprawa parametrów trakcyjnych, a synchroniczny wielofazowy silnik z magnesami trwałymi to gwarancja wysokiej sprawności. Zmniejszona masa pojazdu dzięki lekkiej konstrukcji powiększa zasięg baterii aż o 10%! Pojazd przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Innowacyjne baterie do szybkiego ładowania LTO – tylko 15 minut do 90% pojemności!
 
 
 

 
 


 
Na stoisku nr 5 firmy MMI będzie możliwość zobaczenia premiera Autobusu Urby CNG od MMI to nowa odsłona znanego i lubianego autobusu klasy MINI. Przy długości 7,6 m jest w stanie zabrać na pokład 32 pasażerów oraz przejechać ponad 300 km na jednym tankowaniu. Autobus ten zostanie dostarczony w pierwszej połowie roku do PKM Tychy. Poza zasilaniem w autobusie MMI zastosowało kilka nowych rozwiązań o których chętnie opowiedzą w czasie Targów Transportu Publicznego Silesia KOMUNIKACJA 2019.
 
 
 
 
 

 
 
 

eCitaro pierwszy elektryczny autobus miejski EvoBus Polska rusza w trasę po miastach GZM i jednym z przystanków będzie Sosnowiec. Autobus  będzie do zobaczenia podczas Targów Transportu Publicznego SilesiaKOMUNIKACJA, 16.04.2019r. w Expo Silesia na ul. Braci Mieroszewskich 124!
 
 

 
 


 
 
Zapraszamy na stoisko nr 2 gdzie Solaris zaprezentuje autobus Solaris Urbino 12 hybrid z systemem marki BAE i w nowym designie. Zapraszamy na stoisko nr 2.
 
 

 
 
   
 
Dział inżynieryjny BMZ Poland opracował kompletne rozwiązanie dedykowane dla autobusów elektrycznych.  Od projektu, po wykonanie i wprowadzenie go w życie. Baterie do autobusów elektrycznych BMZ Poland to produkt, który spełnia europejskie wymogi dla nowych autobusów elektrycznych, które dotyczą bardzo restrykcyjnych testów bezpieczeństwa. Rozwiązanie BMZ Poland zostało zaimplementowane w autobusie firmy UNVI gdzie zostały zamontowane trzy baterie litowo-jonowe o energii 58,1 kWh każda. Ich prawidłowe funkcjonowanie zapewnia Master BMS (Battery Management System), innowacyjny system pozwalający połączyć baterie o różnym stopniu naładowania w jeden układ. Baterie silnikową oraz Master BMS można zobaczyć osobiście na stoisku BMZ Poland nr 17.
 
 
 
 

 
   
 
 
 

MAN Truck & Bus Polska na swoim stoisku nr 1 zaprezentuje na targach SilesiaKOMUNIKACJA w Sosnowcu, 3 interesujące eksponaty. Pierwszy z nich to autobus miejski MAN Lion's City nowej generacji, którego seryjna produkcja ruszy w październiku br. w Starachowicach.

Kolejnym prezentowanym pojazdem jest MAN TGE City 6.180, autobus miejski, którego zabudowę przygotowała firma Mercus Bus. Autobus posiada 18 miejsc siedzących oraz 25 stojących. Jest on doskonałym rozwiązaniem   dla obsługi komunikacyjnej mniejszych miejscowości, czy historycznych centrów w dużych metropoliach.

Na stoisku MAN zobaczyć będzie można również samochód dostawczy MAN eTGE 3.140 z napędem elektrycznym w wersji furgon. Jest to interesująca propozycja dla zakładów komunikacyjnych potrzebujących samochodów serwisowych, które pokonują  w ciągu dnia dystanse nie większe niż 170 km.

 

 

 
 
 
DRABPOL – już od 36 lat obsługujemy rynek AUTOMOTIVE.


Zaprasza na swoje stoisko nr 16 gdzie zaproponuje nowatorskie rozwiązania systemowe w zakresie prac konstrukcyjnych i produkcyjnych na rzecz producentów autobusów czy pojazdów specjalnych.


Podczas targów firma Drabpol zaprezentuje:


- Systemy napędu elektrycznego do autobusów, a w tym nasz program „Elektromobilność z
DRABPOL-em”, na który składają się kompleksowe rozwiązania, integrujące systemy napędu elektrycznego pojazdów z wewnętrzną architekturą elektroniki pokładowej;

- Ergonomiczne miejsce pracy kierowcy DWP;

- Kompletne systemy przegubowe i przejściowe do autobusów;

- Porty USB do ładowania urządzeń mobilnych.

Działając jako firma VAR (Value Added Reseller) zapewniamy sprzedaż, montaż, serwis, doradztwo techniczne, opiekę posprzedażną oraz szkolenia, a także pomoc we wdrożeniach od strony technicznej i technologicznej.

  


 

 

Firma MEDCOM na swoim stoisku nr 9 zaprezentuje ładowarkę do ładowania autobusów. Jest do ładowarka do ładowanie Plug-In. Modułowość z wykorzystaniem elementów renomowanych firm. Ładowarka ładuje baterie w zakresie od 300 – 800V DC.

 

 

 
 
       

 

Na tegorocznych targach mamy przyjemność zaprezentować turystyczna zabudowę autobusową w konfiguracji 22+1+1, wykonana na nowym modelu Mercedesa Sprintera 519 CDI.
 
Autobus został wyposażony w elektryczne drzwi wejściowe z adaptacja progu i podświetleniem LED. Zamontowane zostało niezależne ogrzewanie nadmuchowe, oraz klimatyzacja dachowa z indywidualnym rozprowadzeniem powietrza dla każdego rzędu siedzeń.
 
Wnętrze zabudowy jest tapicerowane, zamontowane komfortowe fotele posiadają regulacje pochylenia oparcia, oraz rozsuw boczny. Autobus jest wyposażony w pogłębiony bagażnik i dodatkowy pakiet stylistyczny na zewnątrz pojazdu.