EkoCiepło

Targi Ogrzewania Ekologicznego

22 - 24 marca 2019

 
Sprawdź z jakich dodatkowych możliwości reklamy możesz skorzystać podczas targów w Expo Silesia
Współpraca medialna

Expo Silesia korzysta z usług i rekomenduje "Biuro Tłumaczeń DAMAR"Partner targów 

SPOTKANIE DLA BRANŻY ODNAWIALNYCH PALIW STAŁYCH - BIOMASY.

 

Po zakończeniu konferencji rozpocznie się spotkanie dla osób i firm, które działają w szeroko pojętej branży odnawialnych paliw stałych – biomasy. Zapraszamy na to spotkanie szczególnie producentów palników biomasowych, producentów kotłów c.o. oraz innych urządzeń grzewczych zasilanych biomasa stałą, producentów paliw biomasowych i dostawców urządzeń do produkcji tych paliw, przedstawicieli laboratoriów badawczych biomasy i urządzeń zasilanych biomasą oraz wszystkich zawodowo lub hobbistycznie zaangażowanych w sygnalizowanym temacie.


Celem spotkania jest ustalenie formy współpracy osób aktywnie działających na rzecz rozpowszechniania biomasy jako czystego i przystępnego cenowo paliwa dla gospodarstw domowych w Polsce. Aktualnie coraz częściej można bowiem odnieść wrażenie, że przy okazji prowadzenia agresywnej unijnej polityki antywęglowej niejako automatycznie dochodzi do niesłusznego eliminowania biomasy, ponieważ zazwyczaj w aktach legislacyjnych pojawia się zapis „zakaz stosowania paliw stałych” bez podziału na jego pochodzenie, czyli paliwo kopalne i odnawialne jakim właśnie jest biomasa.


Paliwa stałe nie mają w Polsce dobrej renomy, jednak o lepszy wizerunek OZE – biomasy stałej możemy powalczyć z korzyścią zarówno dla środowiska, jakości powietrza, jak i Polskich Przedsiębiorców. Dodatkowo wsparcia tych działań możemy szukać w polityce klimatycznej UE jaki i rozwiązań aktualnie promowanych w krajach tzw. Starej UE.


Chcielibyśmy aby Grupa, która zawiąże się 22.03.2019r., działała pod merytorycznym patronatem:

  • Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla (ME),
  • Instytutu Technologii Drewna (MPiT),
  • Instytutu Ochrony Środowiska (MŚ)

i dzięki temu była reprezentowana we wszystkich tych Ministerstwach, w których tworzy się przepisy legislacyjne dotyczące branży „biomasowej”, a mianowicie: Ministerstwie Energii, Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ministerstwie Środowiska.


    Zapraszamy Państwa Serdecznie zarówno na spotkanie jak i poprzedzającą je konferencję naukowo-techniczną.