KOMPOZYTmeeting

Salon Technologii i Materiałów Kompozytowych

27 - 28 lutego 2019

 
Sprawdź z jakich dodatkowych możliwości reklamy możesz skorzystać podczas targów w Expo Silesia
Współpraca medialna

Expo Silesia korzysta z usług i rekomenduje "Biuro Tłumaczeń DAMAR"Partner targów 

Dziękujemy za udział w naszym wydarzeniu i zapraszamy ponownie za rok w dniach 26-27 lutego 2020 r. 

 

KOMPOZYTmeeting - przyszłość należy do kompozytów
 – synergia nauki i biznesu w lutym w Expo Silesia
już za nami.

 


 
W tym roku odbyły się: 
 
-III edycja Seminarium oraz I Warsztaty Eksperckie pt.: „Materiały kompozytowe w przemyśle motoryzacyjnym i lotnictwie ", Organizatorzy: Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej, Polskie Towarzystwo Materiałów Kompozytowych, Polski Klaster Technologii Kompozytowych, Expo Silesia.  
 
Podczas spotkań poruszono m.in. tematykę:
•    współpracy pomiędzy jednostkami  naukowo-badawczymi  a  przemysłem;
•    kompozytów na osnowach stopów Al umacnianych cząstkami i włóknami ceramicznymi;
•    nowoczesnych powłok o szczególnych właściwościach i innowacyjnych metod modelowania w  projektowaniu  kompozytów  włóknistych dla przemysłu lotniczego i  motoryzacyjnego;
•    starzenia struktur epoksydowo-węglowych w przemyśle samochodowym;
•    kompozytów metalowo-ceramicznych do zastosowań tribologicznych.
Przez cały czas odbywały się również spotkania B2B oraz S2B w specjalnie zaaranżowanej strefie, gdzie chętni mogli rezerwować miejsce do rozmów z przedstawicielami innych  podmiotów  biznesowych, bądź  jednostek badawczych.
 
- Spotkania B2B, Organizatorzy Polski Klaster Technologii Kompozytowych, Expo Silesia. 
  
- Seminarium, pt: "Bezpieczeństwo pracy w środowisku przemysłowym", Organizatorzy: Zakłady Badań i Atestacji ZETOM, Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Katedra Inżynierii Produkcji Politechniki Śląskiej, Expo Silesia, SZCZEGÓŁOWY PROGRAM
 
- Pokaz eksperymentalny – wyjątkowe szkolenie nt. bezpiecznego obchodzenia się z materiałami niebezpiecznymi: „Unikanie zagrożeń związanych z używaniem cieczy palnych i substancji niebezpiecznych”, Organizator: firma DENIOS,
 

- Konferencja, pt: „Współczesne produkcja – kultura prężnego i szybkiego działania”, Organizatorzy: Fundacja Polskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Montażu, Expo Silesia,  SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

 

- Spotkanie branżowe pt: „Zapewnienie ciągłości w międzynarodowych łancuchach dostaw a BREXIT”, Organizatorzy: Klaster Silesia Automotive & Advanced Manufacturing, Brytyjsko-Polska Izba Handlowa  SZCZEGÓŁOWY PROGRAM
 
 

 
KOMPOZYTmeeting to doskonała okazja do przedstawienia produktów, pozyskania nowych kontaktów, a także do zapoznania się tematyką branży kompozytów. W ramach targów zaprezentują się firmy, organizacje, instytucje oraz wydawnictwa specjalistyczne związane z produkcją i zastosowaniem materiałów kompozytowych.


Początek roku to dobry moment, aby odświeżyć dotychczasowe kontakty, a jednocześnie nawiązać nowe relacje biznesowe. Firmy prezentujące się na targach będą miały okazję pokazania zarówno nowości rynkowych jak i zaprezentowania dotychczasowych rozwiązań i produktów tak, aby Zwiedzający mogli na bieżąco śledzić innowacyjne rozwiązania technologiczne.

Aglomeracja śląska to niezaprzeczalnie największy rynek przemysłowy w Polsce. Zlokalizowanie Salonu KOMPOZYTmeeting w jej centrum, to znaczący atut tego wydarzenia. To właśnie tu, na południu kraju, liderzy rynku posiadają swoje kluczowe zakłady produkcyjne: maszynowe, motoryzacyjne, związane z techniką grzewczą i instalacyjną czy urządzeniami AGD.

Salon KOMPOZYTmeeting odbył się w ramach Targów Utrzymania Ruchu i Technologii Przemysłowych INDUSTRYmeeting, które dedykowane są kluczowym technologiom przemysłowym. W skład zakresu tematycznego wchodzić będzie m.in.: mechanika i narzędzia, elektronika i elektryka, serwis i obsługa produkcji, BHP, przemysł 4.0, IT w przemyśle, logistyka produkcji, automatyka i robotyka, hydraulika i pneumatyka, edukacja i szkolenia, instytucje i media branżowe.
 
Wydarzeniem towarzyszącym był po raz pierwszy Salon Logistyki i Magazynowania w Przemyśle LOGISTEX, którego celem jest połączenie innowacyjności z logistyką oraz przemysłem. 
 
Wraz z Salonem KOMPOZYTmeeting odbyły się:
-Premierowe Targi Uszczelnień i Technik Uszczelniania ExpoSEALING oraz
 
Nad jakością targów czuwało liczne grono silnych Partnerów: instytucji branżowych, uczelni wyższych  i mediów, którzy wspierają rozwój wydarzenia oraz dbają o jego aspekt merytoryczny.
 

Dziękujemy i zapraszamy za rok!