Najbliższe imprezy

Folder Expo
Zapraszamy do zapoznania się z naszym folderem, z którego dowiecie się Państwo wszystkiego co najważniejsze o Expo Silesia, nowym obiekcie targowym w aglomeracji śląskiej.
Kolporter EXPO - Targi, Wystawy, Konferencje
Współpraca
Strony internetowe instytucji współpracujących z Expo Silesia.

Aktualności
Branża oświetleniowa i elektrotechniczna spotka się w październiku 
(2019-07-26) wróć do strony głównej


LUMENexpo – FORUM wymiany poglądów i doświadczeń w branży oświetleniowej

W dniach 23-24 października 2019 roku odbyło się spotkanie nauki i praktyki podczas tegorocznego LUMENexpo. Podczas wydarzenia można było bezpłatnie uczestniczyć w ciekawych konferencjach i szkoleniach - była to okazja do wymiany poglądów na temat nowoczesnych technologii, nowości produktowych oraz rozwiązań technicznych w branży oświetleniowej i elektrotechnicznej. Podczas LUMENexpo odbyły się specjalistyczne konferencje poświęcone m.in. jakości i bezpieczeństwu sprzętu oświetleniowego i wyrobów elektrotechnicznych.

Jesienią branża oświetleniowa spotyka się w Expo Silesia.

Podczas KONFERENCJI „Wybrane problemy techniki świetlnej” organizowanej pod patronatem merytorycznym Polskiego Komitetu Oświetleniowego SEP poruszone zostały m.in. zagadnienia związane z:

• oświetleniem obiektów sportowych
• efektywnością energetyczną drogowych instalacji oświetleniowych
• oświetleniem zewnętrznym a zanieczyszczeniem światłem
• symulacyjnym wspomaganiem projektowania iluminacji obiektów.

Ponadto podczas KONFERENCJI pt.: "Najnowsze technologie w branży oświetleniowej", którą poprowadzili przedstawiciele Biura Badawczego ds. Jakości BBJ SEP oraz Związku Producentów Sprzętu Oświetleniowego POL-lighting, omówione zostały m.in.:

• nowe trendy w dziedzinie wykorzystania promieniowania optycznego,
Signify Poland Sp. z o.o.
• temat zdrowia i inteligencji w oświetleniu, Helvar Competence Center
• zmiany zachodzące w branży oświetlenia, Luxon Sp. z o.o.
• zagadnienia związane z diodami pełnego spektrum światła słonecznego - Technologia SunLike, Seoul Semiconductor Europe GmbH.

Zakłady Badań i Atestacji "ZETOM" im. Prof. F. Stauba w Katowicach Sp. z o.o. oraz Ośrodek Badawczo - Rozwojowy RCC Sp. z o.o. poprowadził specjalistyczne prezentacje podczas KONFERENCJI pt.: „Jakość i bezpieczeństwo sprzętu oświetleniowego i wyrobów elektrotechnicznych w aspekcie obowiązujących przepisów prawnych”. Poruszone zostały m.in. tematy związane z:
• systemami oceny zgodności i odpowiedzialność producentów za wyrób
• badaniami na zgodność z dyrektywą ErP
• europejską bazą danych produktów zużywających energię EPREL.

Wydarzenie wzbogacone było również o panel szkoleniowy pt.: „Wymagania prawne rynku UE- Nowa dyrektywa RoHS III oraz instrukcje i etykietowanie wg. Normy PN-EN 60598-1:2015”, którego organizatorem był Ośrodek Badawczo - Rozwojowy RCC Sp. z o.o.
Z kolej Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL Sp. z o.o. zaprezentował wykład pt.: „Prace rozwojowe oświetlenia LED – na podstawie doświadczeń w badaniach dla branży motoryzacyjnej”.

Te i wiele innych zagadnień zostało przedstawionych podczas tegorocznej edycji LUMENexpo, który stał się FORUM wymiany poglądów i doświadczeń w branży oświetleniowej.

Więcej informacji na temat wydarzenia oraz szczegółowy program znajduje się na www.lumenexpo.pl