Silesia Power Meeting

Targi Energetyki / Konferencja „Czyste Technologie Węglowe"

4 - 5 marca 2010

Honorowym gościem Konferencji i Wystawy był prof. Jerzy Buzek - przewodniczący Parlamentu Europejskiego

Sprawdź z jakich dodatkowych możliwości reklamy możesz skorzystać podczas targów w Expo Silesia
Współpraca medialna

Expo Silesia korzysta z usług i rekomenduje "Biuro Tłumaczeń DAMAR"Partner targówProf. Jerzy Buzek, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego oraz zabrzański Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla to laureaci nagrody "Lider Czystych Technologii w Energetyce" przyznawanej podczas Silesia Power Meeting, konferencji i wystawy branży energetycznej, organizowanych w Expo Silesia. Laureatów wybrała kapituła, składająca się z wybitnych naukowców i specjalistów branży energetycznej: prof. Antoniego Tajdusia - Rektora Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Przewodniczącego Kapituły, prof. Andrzeja Karbownika - Rektora Politechniki śląskiej w Gliwicach, Henryka Majchrzaka - Dyrektora Departamentu Energetyki w Ministerstwie Gospodarki, Jacka Piekacza - Przewodniczącego Polskiej Platformy Czystych Technologii Węglowych, Prezesa Vattenfall Poland oraz Andrzeja Igrasa, wydawcy magazynu "Energetyka cieplna i zawodowa".

 

Wystąpienie Jerzego Buzka podczas konferencji, zatytułowane "Kierunki strategiczne Unii Europejskiej w przedmiocie czystych technologii węglowych", było poświęcone miejscu polskiej energetyki w strategii energetycznej Unii Europejskiej na najbliższe kilka lat oraz wsparciu czołowych polskich instalacji i projektów w zakresie geologicznej sekwestracji dwutlenku węgla. W konferencji wzięło udział 200 uczestników, a wśród nich czołowe postaci polskej sceny energetycznej. Pełen program konferencji, a w niedługim czasie również udostępnione referaty konferencyjne, można znaleźć na stronie www.powermeeting.pl. Sosnowiecka konferencja i wystawa to forum wymiany poglądów pomiędzy wszystkimi uczestnikami procesu technologicznego, od nauki, poprzez finansowanie, do zastosowań praktycznych.

 

Na Targach Energetyki w dniach 4-5 marca prezentowane były najnowsze rozwiązania w dziedzinie produkcji energii, w tym jej pozyskiwania ze źródeł odnawialnych. Fachowcy mogą się tu zapoznać z najbardziej zaawansowanych technologii produkcji energii elektrycznej, jak chociażby prezentowanym na stoisku firmy Vattenfall interaktywnym modelem pierwszej na świecie elektrowni z instalacją do wychwytu CO2 w technologii spalania w tlenie.