Silesia Power Meeting

Targi Energetyki

11 - 12 maja 2011

Zapraszamy do zwiedzania targów ExpoCABLE i Silesia Power Meeting oraz do uczestnictwa w Konferencjach Branżowych. Wstęp bezpłatny.

Sprawdź z jakich dodatkowych możliwości reklamy możesz skorzystać podczas targów w Expo Silesia
Współpraca medialna

Expo Silesia korzysta z usług i rekomenduje "Biuro Tłumaczeń DAMAR"Partner targówW dniu 12 maja 2011 roku w Expo Silesia odbyła się konferencja pt. „Inwestycje w polski sektor energetyczny ” oraz Targi Energetyczne Silesia Power Meeting, organizowane pod patronatem prof. Jerzego Buzka i Waldemara Pawlaka. Wydarzenia dedykowane były przedstawicielom przemysłu i odbiorcom rynku energetycznego.


TEMATYKA KONFERENCJI I TARGÓW

  • projekty inwestycyjne w zakresie produkcji energii elektrycznej
  • wydajne technologie i urządzenia dla bloków energetycznych
  • założenia  i plany inwestycyjne w zakresie odnawialnych źródeł energii, w szczególności energia wytwarzana z biomasy
  • działania w zakresie  nowych inwestycji
  • pany i inwestycje w  poprawę bezpieczeństwa w energetyce
  • sosoby finansowania inwestycji  energetycznych
  • rzwój sektora energetycznego w najbliższych latach

Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele  Głównego Instytutu Górniczego i Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla, a także firm TAURON Polska Energia SA, Foster Wheeler, ENERGOPOMIAR Sp. z o.o., UNISERV SA, RAFAKO SA, SENER Sp. z o.o. i Alstom Power. W konferecji bierze udział ponad 100 uczetników.

Tematyka targów obejmowała rodukcję energii, wykorzystywanie nowych technologii, prezentację najnowszych urządzeń, aparatury i osprzętu wykorzystywanego w energetyce zawodowej i przemysłowej.

Nagroda "Lider czystych technologii w Energetyce"
Podczas rozpoczęcia konferencji wręczono statuetki „Lider czystych technologii w energetyce”, w kategoriach firma i osobowość. W kategorii firma Kapituła nagrody uhonorowała TAURON Polska Energia S.A., a statuetkę odebrał osobiście Prezes Dariusz Lubera. W kategorii osobowość nagroda powędrowała do prof. Tadeusza Chmielniaka z Politechniki Śląskiej. Specjalne gratulacje dla nagrodzonych przesłał na uroczystość wręczenia statuetek przewodniczący Parlamentu Europejskiego, prof. Jerzy Buzek.