Najbliższe imprezy

Powiedzieli o nas
Folder Expo
Zapraszamy do zapoznania sie z naszym folderem, z którego dowiecie sie Panstwo wszystkiego co najwazniejsze o Expo Silesia – nowym obiekcie targowym w aglomeracji śląskiej.
Kolporter EXPO - Targi, Wystawy, Konferencje
Powiedzieli o nas
Dziennik Zachodni
Targi to nie wszystko 
Dziennik Zachodni (2008-08-08) wróć do strony głównej


Expo Silesia to nie tylko imprezy wystawiennicze i targowe. Po blisko ośmiu miesiącach od czasu ich uruchomienia działo się tu już wiele widowiskowych i interesujących imprez. Tutejsze ogromne przestrzenie gościły dwa tygodnie temu uczestników Pucharu Polski Strong Man, a kilka miesięcy wcześniej rozśpiewaną Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wtedy występ zespołu Feel zgromadził 17-tysieczną widownię.


- Od początku zdawaliśmy sobie sprawę, że w takim miejscu, jak hale targowe w Sosnowcu Zagórzu, można organizować nie tylko branżowe targi czy wystawy. ale też imprezy kulturalne - mówi Nikodem Zygadło, dyrektor do spraw marketingu Kolporter Expo. Po pierwsze pozwalają one na zintegrowanie lokalnej społeczności, a po drugie jest to oczywiście jakaś forma naszej promocji.

Najbliższa taka impreza, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Klubowej "EXPLORIS 2008" odbędzie się już 22 sierpnia. Jego organizatorzy zapowiadają 12 godzin świetnej zabawy.

Na festiwalu zaprezentują się największe gwiazdy polskiej i światowej muzyki klubowej. Do Sosnowca zaproszeni zostali na przykład: MB. X Africa Islam, Nakadia, DJ Diana D’Rouze. Angelo Mike, MalFunkTion i wiele innych gwiazd.

- Scena, światła, lasery i nagłośnienie będą na najwyższym europejskim poziomie, dzięki czemu sam festiwal będzie miał wyjątkową aranżację - zapowiadają jego organizatorzy.

Spodziewają się, że na festiwalu pojawi się kilka tysięcy gości, nie tylko z naszego województwa, ale również z całego kraju. Na scenie. przed wielotysięczną publicznością będą mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i kompozycji mniej i bardziej znani DJ-e. Ostatecznie na scenie stanie ośmiu finalistów konkursu, z których jeden wyjedzie z cennym trofeum i być może kontraktem klubowym.

- Planujemy również taka formułę organizacji naszych przedsięwzięć, by niektóre targi były świetnie przygotowanymi imprezami nie tylko dla zainteresowanych ludzi z branży, ale dla mieszkańców całego regionu. Tak będzie na przykład w grudniu - mówi Nikodem Zygadło.

Chodzi o targi "Hotel - Gastro Meeting", które są planowane na 5-7 grudnia. Swoje umiejętności zaprezentują wtedy m.in. kucharze, cukiernicy, piekarze, barmani czy firmy cateringowe.

Sebastian Reńca