Najbliższe imprezy

Powiedzieli o nas
Folder Expo
Zapraszamy do zapoznania sie z naszym folderem, z którego dowiecie sie Panstwo wszystkiego co najwazniejsze o Expo Silesia – nowym obiekcie targowym w aglomeracji śląskiej.
Kolporter EXPO - Targi, Wystawy, Konferencje
Powiedzieli o nas
Kolporter EXPO z siedzibą w Sosnowcu 
www.tvs.pl (2008-11-21) wróć do strony głównej


Podczas walnego zgromadzenia spółki Kolporter Expo podjęto uchwałę o przeniesieniu jej siedziby z Kielc do Sosnowca. Po przeniesieniu firmy do naszego miasta zatrudnienie w spółce zostanie zwiększone z 30 do 70 osób. Spółka Kolporter EXPO zarządza EXPO Silesia, Centrum Wystawienniczo-Targowym, które od stycznia 2008 roku funkcjonuje w Sosnowcu.EXPO Silesia zainaugurowało działalność w styczniu 2008 roku. Obiekty centrum targowo-wystawienniczego Expo Silesia po raz pierwszych gościły wystawców 25 stycznia 2008 roku podczas Międzynarodowych Targów Gołębi Pocztowych EXPOGołębie. Odbyły się one w pierwszej z gotowych hal kompleksu - o powierzchni ok. 13,5 tys. metrów kwadratowych. Inwestorem przedsięwzięcia jest spółka Kolporter Expo z grupy kieleckiego Kolportera, która w 2006 r. kupiła 17 ha gruntu po dawnej fabryce silników "Silma", z biurowcem i kompleksem hal o łącznej powierzchni 35 tys. m kw. Dzięki targom niemal przez cały rok w mieście będą gościć inwestorzy z całego świata. W 2008 roku największym wydarzeniem była bez wątpienia światowa wystawa górnicza. W ciągu pierwszego roku działalności zorganizowałno już 30 wystaw, co jest ogromnym sukcesem w tej branży. W kilka miesięcy stało się trzecią siłą targowo-wystawienniczą pod względem liczby odwiedzających w Polsce. W najbliższym czasie na terenie targów przeprowadzone zostaną kolejne etapy inwestycji, zmierzające do rozbudowy centrum o powstania kolejnej hali wystawienniczej.


Gmina wspiera całe przedsięwzięcie. Na początku przyszłego roku zostanie przygotowane studium przebudowy drogi krajowej 94, która prowadzi do EXPO Silesia. Przebudowa węzła komunikacyjnego łączącego Sosnowiec z Dąbrową Górniczą ułatwi gościom dojazd do centrum od strony Krakowa oraz Katowic i Warszawy.