Najbliższe imprezy

Powiedzieli o nas
Folder Expo
Zapraszamy do zapoznania sie z naszym folderem, z którego dowiecie sie Panstwo wszystkiego co najwazniejsze o Expo Silesia – nowym obiekcie targowym w aglomeracji śląskiej.
Kolporter EXPO - Targi, Wystawy, Konferencje
Powiedzieli o nas
Dziennik Zachodni
Kielecka firma stawia na karierę w Zagłębiu 
Dziennik Zachodni (2008-11-25) wróć do strony głównej


Hala targowo-wystawiennicza Expo Silesia w Zagórzu zostanie rozbudowana i będzie największym takim obiektem w Polsce, a już teraz zajmuje około 13 tysięcy metrów kwadratowych.To oznacza, że Sosnowiec wyrasta na giganta pod względem oferowanej firmom powierzchni targowej i wystawienniczej.


Spółka Kolporter Expo, właścicielka hali, przeniesie swoją siedzibę z Kielc do Sosnowca. Taką decyzję podjęto podczas zgromadzenia rady nadzorczej spółki Kolporter Expo w ubiegłym tygodniu.


- Chcemy powiększyć powierzchnię wystawienniczą. Będzie to kolejny krok do tego, żeby powstał największy tego typu ośrodek w kraju. Ta decyzja wynika z kilku powodów. Ostatni rok był świetny, jeżeli chodzi o liczbę imprez i ich uczestników, zwiedzających jak i wystawców. Jestem przekonany, że żaden inny ośrodek tego typu w kraju nie miał takiej dynamiki rozwoju, jak nasz w Sosnowcu%07- podkreśla Maciej Topolski, rzecznik prasowy Kolportera.


Wystarczy porównać rozwój targów w Kielcach i w Sosnowcu. W ciągu trzech lat działalności targowej w Kielcach odbyło się pięć imprez. Tymczasem w Sosnowcu od początku roku było ich 30.


Będzie to też pierwszy przypadek, gdy jedna z jedenastu spółek grupy Kolportera wyprowadzi się z Kielc.


- Taki wniosek zostanie lada dzień zgłoszony w Sądzie Rejestrowym. Powinien on dokonać odpowiedniego wpisu w ciągu najbliższych tygodni. Zdecydowaliśmy się na taki krok, ponieważ świetnie współpracuje nam się z miastem. W Sosnowcu jest po prostu bardzo dobry klimat dla inwestycji - podkreśla Maciej Topolski. - Poza tym ośrodek ten już wrósł się w region śląski. Stąd oczywistym jest to, że siedziba spółki powinna w końcu znaleźć się w Sosnowcu - dodaje.


Do tej pory na czas imprez targowych do Sosnowca przyjeżdżała z Kielc kadra menedżerska firmy oraz przedstawiciele zarządu spółki. Teraz będą musieli przeprowadzić się do któregoś z miast naszego regionu. Zwiększy się przy tym (co najmniej dwukrotnie, z 30 do 70 osób) zatrudnienie w tej firmie. Powstaną nowe miejsca pracy przy obsłudze imprez targowych.


Władze miasta cieszą się tymczasem, że przybywa im kolejny podmiot gospodarczy.


- Oznacza to, że Kolporter Expo widzi już prowadzenie całej swej działalności w naszym mieście. Nie musimy się obawiać o przyszłość imprez targowo%07-wystawienniczych - podkreśla Grzegorz Dąbrowski, rzecznik sosnowieckiego Urzędu Miejskiego. - Jedną z korzyści dla Sosnowca będzie również podatek odprowadzany przez spółkę do miasta - dodaje.


Firma i władze miasta myślą już o przebudowie węzła drogowego przy DK 94, nieopodal obiektów targowych. Będzie to kosztować ok. 100 mln zł.

Sebastian Reńca - POLSKA Dziennik Zachodni