Najbliższe imprezy

Powiedzieli o nas
Folder Expo
Zapraszamy do zapoznania sie z naszym folderem, z którego dowiecie sie Panstwo wszystkiego co najwazniejsze o Expo Silesia – nowym obiekcie targowym w aglomeracji śląskiej.
Kolporter EXPO - Targi, Wystawy, Konferencje
Powiedzieli o nas
Gazeta Wyborcza
Kolporter Expo już nie z Kielc lecz z Sosnowca 
Gazeta Wyborcza (2008-12-03) wróć do strony głównej


Kolporter Expo będzie rozbudowywał centrum wystawiennicze w Sosnowcu, władze miasta z kolei chcą, by droga krajowa nr 94 została przekwalifikowana na ekspresową.


To pokłosie decyzji o przeniesieniu do Sosnowca biura zarządu Kolportera Expo, właściciela hali targowej Silesia Expo. Przedstawiciele spółki tłumaczą, że w Sosnowcu w ciągu roku odbyło się już 30 imprez i to tu spółka zamierza dalej inwestować. Z nieoficjalnych informacji wynika, że min. obecna powierzchnia wystawiennicza ma zostać podwojona. Jak mówi Maciej Topolski, rzecznik Kolportera, Silesia Expo chce aspirować do miana największego centrum wystawienniczego w Polsce.

Grzegorz Dąbrowski, rzecznik sosnowieckiego magistratu: - Każde targi to nowe kontakty z potencjalnymi inwestorami. Na terenie hali Silesia Expo tylko w zeszłym tygodniu odbyło się spotkanie z podmiotami gospodarczymi z Maroka, a podobnych spotkań będzie jeszcze dużo.

Dąbrowski dodaje, że współpraca z Kolporterem od początku układa się znakomicie. Miasto ma własne stoisko w centrum, Kolporter zachwala w swoich materiałach Sosnowiec, a miasto - Silesię Expo. - O taką potężną firmę trzeba jednak zadbać - mówi radny Arkadiusz Chęciński. Chodzi m.in. o porządne parkingi. Władze miasta starają się już także o przekwalifikowanie DK 94 na drogę ekspresową. Umożliwiłoby to przebudowę węzła drogowego w pobliżu centrum za pieniądze Ministerstwa Infrastruktury.

Milena Nykiel