Najbliższe imprezy

Powiedzieli o nas
Folder Expo
Zapraszamy do zapoznania sie z naszym folderem, z którego dowiecie sie Panstwo wszystkiego co najwazniejsze o Expo Silesia – nowym obiekcie targowym w aglomeracji śląskiej.
Kolporter EXPO - Targi, Wystawy, Konferencje
Powiedzieli o nas
Puls Biznesu
Kolporter w kształcie UFO 
Puls Biznesu (2009-01-02) wróć do strony głównej


Kryzys branży targowej na razie się nie ima. Dowodem są śliskie plany kieleckiej spółki. W tle pojawia się UFO.


Ten rok będzie dla Kolportera Expo, spółki należącej do Krzysztofa Klickiego i Tomasza Raczyńskiego, bardzo pracowity. I nie chodzi tu o liczbę imprez targowych, lecz raczej o przygotowanie gruntu pod inwestycje. Ich pierwszy etap pochłonął około 100 mln zł. Na terenach dawnej fabryki Silma powstały pawilony wystawiennicze i sale konferencyjne, w sumie 13 tys. mkw. powierzchni.

- Podjęliśmy decyzję o dalszych inwestycjach, ponieważ dynamicznie rozwija się rynek wystawienniczo-targowy. Powód? W trudnych czasach firmy szukają sposobu jak najszybszego dotarcia do potencjalnego klienta, a ci chętnie uczestniczą w takich imprezach - uważa Tomasz Raczyński, prezes Expo Silesia.

W 2008r. Silesia Expo zorganizowała rekordową liczbę wystaw i imprez targowych, bo aż 30. Dla porównania Międzynarodowe Targi Katowickie w najlepszym okresie przygotowywały 25 imprez rocznie.

W styczniu 2009 r. ruszą prace koncepcyjne nad rozbudową obiektów Silesia Expo w Sosnowcu. Prezes Raczyński uchylił już rąbka tajemnicy.

- Planujemy budowę trzech hal, a jednej w kształcie UFO. Możliwe, że trochę będzie przypominać katowicki Spodek. Obiekty zajmą 43 tys. mkw. - wylicza prezes Raczyński.

W ocenie prezesa koszt przedsięwzięcia może być na poziomie podobnym do pierwszego etapu (czyli w granicach 100 mln zł. Czy rodzi się szansa dla, firm projektowych?

- Jeszcze nie wiemy, czy ogłosimy przetarg, czy też pozostaniemy przy firmie, która wcześniej dla nas pracowała - wyjaśnia prezes Raczyński.

Budowa nowych obiektów ma ruszyć w 2010 r.

[MT]