Najbliższe imprezy

Powiedzieli o nas
Folder Expo
Zapraszamy do zapoznania sie z naszym folderem, z którego dowiecie sie Panstwo wszystkiego co najwazniejsze o Expo Silesia – nowym obiekcie targowym w aglomeracji śląskiej.
Kolporter EXPO - Targi, Wystawy, Konferencje
Powiedzieli o nas
Echo Dnia
Kolporter dalej inwestuje w targi 
Echo Dnia (2009-01-15) wróć do strony głównej


100 milionów złotych ma kosztować wstępnie rozbudowa kompleksu targowego Expo Silesia, należącego do kieleckiej grupy Kolporter. Inwestycja ma ruszyć najwcześniej w połowie roku 2010, choć jeszcze nic nie jest przesądzone.


Od momentu uruchomienia Expo Silesia w stycznia ubiegłego roku odbyło się w tym ośrodku targowym 30 imprez. Uczestniczyło w nich łącznie 3 tysiące firm i 100 tysięcy zwiedzających. Wynajęta powierzchnia zamknęła się liczbą 100 tysięcy metrów kwadratowych. Wszystkie wydarzenia odbywały się w hali o wielkości 13,5 tysiąca metrów kwadratowych oraz dwóch terenach zewnętrznych o wielkości dwóch hektarów.

Inwestycje w tę właśnie infrastrukturę pochłonęły już około 100 milionów złotych, ale teraz grupa Kolporter przymierza się do wydania kolejnych 100 milionów, choć nie jest to jeszcze przesądzone.

Według gotowej już koncepcji rozbudowy do obecnej hali zostanie dobudowana podobna o powierzchni 10 tysięcy metrów kwadratowych, z częścią podwyższoną do 15 metrów. Przed nimi ma stanąć reprezentacyjny, okrągły, prawdopodobnie przeszklony pawilon o powierzchni 8 tysięcy metrów kwadratowych. Z tyłu kompleksu, w zagłębieniu terenu, zaplanowano jeszcze jedną halę o powierzchni 12 tysięcy metrów kwadratowych.

Po zakończeniu drugiego etapu inwestycji centrum Expo Silesia należące do kieleckiego Kolportera dysponowałoby powierzchnią wystawienniczą około 43,5 tysiąca metrów kwadratowych w halach oraz 30 tysiącami metrów kwadratowych na specjalnie przygotowanych i uzbrojonych placach.

W tym roku targowa spółka kieleckiego dystrybutora prasy planuje organizację około 40 imprez targowych i konferencyjnych. Do już organizowanych wystaw dołączą między innymi targi muzyczne, laboratoryjne, instalacyjne, rehabilitacyjne, elektrotechniki, automatyki i hydrauliki oraz maszyn używanych.

Zdaniem prezesa Kolportera Expo, Tomasza Raczyńskiego rynek targowy w Polsce wciąż nie jest nasycony i będzie się nadal dynamicznie rozwijał.

/jap./