Najbliższe imprezy

Powiedzieli o nas
Folder Expo
Zapraszamy do zapoznania sie z naszym folderem, z którego dowiecie sie Panstwo wszystkiego co najwazniejsze o Expo Silesia – nowym obiekcie targowym w aglomeracji śląskiej.
Kolporter EXPO - Targi, Wystawy, Konferencje
Powiedzieli o nas
Expo ofensywa 
www.tvs.pl (2009-01-10) wróć do strony głównej


Międzynarodowe Targi Gołębi pocztowych rozpoczęły drugi rok działalności Expo Silesia w Sosnowcu. Firma, która już teraz zajmuje trzecie miejsce wśród organizatorów targów w Polsce, zamierza znacznie rozbudować swoją siedzibę. Rozwój ExpoSilesia oznacza poważne problemy dla Międzynarodowych Targów Katowickich, które konkurencji sąsiada mogą nie wytrzymać.Wygląda na to, że targi gołębi pocztowych na stałe związały się z Sosnowcem. To kolejna impreza, którą pod swój dach przyciągnęło Expo Silesia. Firma, która działa równo rok, szybko wypełniła lukę powstałą po zawaleniu się największej hali Międzynarodowych Targów Katowickich. - Według mnie w Expo Silesia jest w tej chwili dużo lepiej niż w MTK. Jest trochę lepsza lokalizacja, lepszy dojazd. No i sama budowa tej hali wzbudza zaufanie - mówi Rafał Wojdyła, wystawca.


Nowy gracz na rynku wzbudził zaufanie nie tylko gołębiarzy. W ciągu roku w tej hali odbyło się 30 targów i wystaw, które odwiedziło sto tysięcy osób. - Rynek istniał oczywiście. Nastąpiło załamanie z wiadomych powodów. Natomiast w tej chwili możemy stwierdzić, że ponownie Śląsk zaczął się liczyć na mapie targowej w Polsce - stwierdza Ludomir Tuszyński, wiceprezes zarządu Expo Silesia..


A to dopiero początek. - Drugi etap inwestycji obejmuje postawienie dalszej części pawilonu wystawienniczego - dodaje Wojdyła. A potem jeszcze dwóch, w tym okrągłej hali nazwanej już UFO.


Jeśli te wszystkie zapowiedzi się spełnią, to cel, która stawia przed sobą spółka, będzie bardzo realny. - Jesteśmy zainteresowani rozwojem tego obiektu w ten sposób, aby w ciągu kilku, kilkunastu lat był on znaczącym obiektem targowym w tej części Europy - wyjaśnia Nikodem Zygadło, dyrektor ds. marketingu Expo Silesia.


Na to, że tak będzie, liczą władze Sosnowca, bo Expo już teraz przyciąga do miasta nie tylko wystawców. - Targi mają być regionalne, ogromne, rozwijające się. Są inwestorzy w mieście, którzy szykują się do budowy hoteli. W związku z tym widać ruch inwestycyjny spowodowany działalnością targów - stwierdza Kazimierz Górski, prezydent Sosnowca.


Zupełnie inaczej na swoje targi patrzą w Katowicach. - Z punktu widzenia wizerunku miasta, to na współpracy z MTK miasto tylko traci - uważa Waldemar Bojarun, rzecznik prasowy UM w Katowicach. Na dodatek nie zyskuje też finansowo. Bo chociaż jest udziałowcem targów, nigdy żadnych zysków z tego nie miało. - Miasto nadal nie ma żadnego wpływu na funkcjonowanie MTK i nie dziwi nas sytuacja, że w chwili obecnej pojawia się konkurencja. Mamy pewną świadomość, że ta konkurencja rozwija się dobrze w Sosnowcu i nie widzimy żadnych przeciwskazań - przyznaje Bojarun.


Czy jakieś przeciwskazania mają władze MTK? - nie wiadomo. Nikt ze spółki nie chciał się dzisiaj wypowiedzieć. Za to katowiccy urzędnicy zapowiadają, że chociaż palmę pierwszeństwa w organizowaniu targów przejął Sosnowiec, to stolica województwa całkowicie nie zamierza się poddawać. I kiedy powstanie Międzynarodowe Centrum Kongresowe przy Spodku, rywalizacja z sąsiadem o wystawy i targi może być bardzo interesująca.

Grzegorz Żądło