Najbliższe imprezy

Powiedzieli o nas
Folder Expo
Zapraszamy do zapoznania sie z naszym folderem, z którego dowiecie sie Panstwo wszystkiego co najwazniejsze o Expo Silesia – nowym obiekcie targowym w aglomeracji śląskiej.
Kolporter EXPO - Targi, Wystawy, Konferencje
Powiedzieli o nas
Sukces przyczyną przeprowadzki 
Biznes Polska (2009-03-01) wróć do strony głównej


Po ponad roku od otwarcia obiektów Expo Silesia, zarządzająca nimi spółka Kolporter Expo, przenosi się z Kielc do Sosnowca.


To pierwszy przepadek w historii Grupy Kolporter, by jedna z jej spółek nie miała swojej siedziby w Kielcach, lecz w miejscu swojej działalności — w Sosnowcu, jak tłumaczą władze firmy - przyczyną przeprowadzki jest komercyjny sukces, który wydarzył się w Expo Silesia w 2008 roku.

22 imprez targowych i osiem eventów odwiedziło ponad 100 tys. zwiedzających. Najważniejszą z imprez stały się niewątpliwie wrześniowe targi Minning Expo, będące częścią Światowej Wystawy Górniczej. Dzięki nim firma zanotowała w ubiegłym roku 2 mln zł zysku.

W 2009 imprez targowych ma być jeszcze więcej, bo 40. Najbliższą z nich są Targi Rehabilitacji Reh-Medika, które odbędą się w dniach 26-28 marca. Oprócz tego Expo Silesia planuje dalszą rozbudowę obiektów targowych. Trwają prace projektowe nad budową drugiego pawilonu wystawienniczego, który będzie miał okrągły kształt przypominający... UFO.

Początek prac budowlanych zaplanowano w 2010 roku. Inwestycja kosztować ma ok. 100 mln zł.


(as)