Najbliższe imprezy

Powiedzieli o nas
Folder Expo
Zapraszamy do zapoznania sie z naszym folderem, z którego dowiecie sie Panstwo wszystkiego co najwazniejsze o Expo Silesia – nowym obiekcie targowym w aglomeracji śląskiej.
Kolporter EXPO - Targi, Wystawy, Konferencje
Powiedzieli o nas
Gazeta Wyborcza
Music Show przeszło do historii 
Gazeta Wyborcza (2009-05-19) wróć do strony głównej


Trzydniowe targi muzyczne Music Show, które odbywały się hali Expo Silesia, przeszły do historii. Choć zapewne nie powaliły na kolana, to jednak można je uznać za udane.
Targi rozpoczęły się w czwartek, o 9.00 rano, a na kilkunastu stoiskach, zwiedzający mogli obejrzeć instrumenty muzyczne, zapoznać się z ofertą różnego rodzaju organizacji, a także mediów, które również prezentowały swoją ofertę. Wśród stoisk znaleźli się także producenci elementów scenicznych oraz elektroniki muzycznej.
W trakcie pierwszego dnia wykładu udzielił dziennikarz muzyczny Robert Leszczyński, który rozprawiał się na temat polskiej muzyki, a dzień uświetnił występ zespołu Metro, wraz z którym gościnnie zaśpiewała Pani Urszula Dudziak. Tuż po koncercie, w kameralnym gronie rozpoczął się Jazz Session.


Piątek to II edycja tanecznego festiwalu Exploris. Dwa tysiące osób, które przybyło do hali Expo nie miało czego żałować, gdyż na scenie do zabawy zapraszała ich plejada gwiazd. Na dwóch scenach wystąpiły takie gwiazdy jak Defrikz, Lady DeeCee, VooDoo & Serano, a także długo oczekiwany Ian Carey.


W tym roku na festiwal zawitało więcej osób przyjezdnych, niż miejscowych. Pojawili się mieszkańcy Częstochowy, Opola czy Krakowa. Zdaniem niektórych uczestników, bilety w cenie 35 i 40 złotych były zbyt drogie. - Dla porównania podam, że w serwisie ftb.pl, gdzie można było kupować bilety, wejściówki na kolejną imprezę, w mniejszej miejscowości kosztowały 60 złotych. Więc Exploris wcale nie był drogi - powiedział nam Grzegorz Winczewski, dyrektor projektu.


Trzeciego dnia miał odbyć Audio Tuning. Niestety frekwencja nie dopisała, gdyż w Sosnowcu pojawiły się zaledwie dwie ekipy. Było to spowodowane głównie tym, że w Jaworznie odbywały się podobne targi, gdzie oprócz nagłośnienia, wystawcy mogli popisać się osiągami swoich samochodów, a także "palić gumy".


- Takie imprezy są organizowane bardzo szybko i cieszą się bardzo dużą popularnością. W tym samym czasie, z Expo włącznie zorganizowano trzy podobne imprezy. Przy czym na tamtych był pełen tuning, a u nas tylko car audio, więc tam właściciele swoich pojazdów mogli się "wyszaleć" - powiedział Winczewski. W Sosnowcu pojawiły się dwie firmy: Onyx Cars oraz MD Polska, która otrzymała główną nagrodę.


Niewątpliwie jednak zdaniem branży muzycznej, która przybyła do Sosnowca, targi można uznać za udane. Została przełamana bariera, która jest bardzo dobrym prognostykiem na przyszłe lata. A to nie koniec, gdyż już w połowie czerwca fanów motoryzacji czekają trzy dni wielkiej imprezy: Auto Moto Show oraz Motor Bike Show, również w hali Expo Silesia w Sosnowcu.

Paweł Leśniak, GazetaSosnowiec.pl