Najbliższe imprezy

Powiedzieli o nas
Folder Expo
Zapraszamy do zapoznania sie z naszym folderem, z którego dowiecie sie Panstwo wszystkiego co najwazniejsze o Expo Silesia – nowym obiekcie targowym w aglomeracji śląskiej.
Kolporter EXPO - Targi, Wystawy, Konferencje
Powiedzieli o nas
Rzeczpospolita
Spotkanie po raz drugi 
Rzeczpospolita (2009-09-17) wróć do strony głównej


Producenci i dystrybutorzy: obrabiarek, reprezentujący wszystkie ich rodzaje i typy; oprzyrządowania technologicznego obrabiarek; narzędzi i urządzeń pomiarowych; aparatury pomiarowo-kontrolnej i specjalistycznego oprogramowania, a także firmy specjalizujące się w wyposażaniu linii produkcyjnych zakładów przemysłowych gościć będą w nowoczesnej sosnowieckiej hali wystawienniczej Expo Silesia przez trzy dni – od 23 do 25 września.


Podczas drugiej edycji Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX 2009 będzie można zapoznać się z oferta ponad 200 firm, wśród których znaleźli się liderzy branży.

Targi TOOLEX są organizowane przez Kolporter Expo przede wszystkim dla tych firm, które w swojej działalności wykorzystują nowoczesne technologie obróbki metali. Wrześniowa wystawa obrabiarek będzie też świetną okazją do nawiązania kontaktów biznesowych, nie tylko w kraju, ale też tych zagranicznych. Organizacja targów TOOLEX właśnie w aglomeracji śląskiej, najbardziej uprzemysłowionej w kraju, to odpowiedź na wyraźną rynkową potrzebę. Firmy działające w branży obrabiarek same intensywnie szukają nowych rynków zbytu, tak zagranicznych, jak i wewnętrznych. Targi TOOLEX są świetną okazją do takich działań.

– Nowoczesny pawilon Expo Silesia to doskonała infrastruktura dla wystawców. Hala została idealnie stworzona do prezentacji ciężkiego sprzętu, jakim są obrabiarki – mówi Magdalena Jakóbik, dyrektor projektu.

Wrześniowej wystawie towarzyszyć będą dwa ciekawe wydarzenia: seminarium poruszające tematykę związaną z najbardziej aktualnymi problemami z zakresu obrabiarek, narzędzi i technologii maszyn „Trendy rozwojowe w budowie i eksploatacji maszyn”, któremu przewodniczyć będzie prof. Kazimierz E. Oczos, oraz sympozjum organizowane przez miesięcznik „Napędy i Sterowanie”, pod patronatem Instytutu Automatyzacji Procesów Technologicznych i Zintegrowanych Systemów Wytwarzania Politechniki Śląskiej „Obrabiarki specjalizowane i specjalne”.

Organizatorzy targów już od kilku miesięcy promują targi TOOLEX nie tylko w Polsce, ale również poza granicami kraju.

– Przede wszystkim zależy nam na rynkach w Niemczech, Czechach, Rosji, na Słowacji, Białorusi i Ukrainie – mówi Magdalena Jakóbik.

– W Niemczech działamy marketingowo za pośrednictwem Internetu oraz prasy branżowej. Ściśle współpracujemy też z portalem 4metal, który działa w Niemczech, Czechach, Rumunii, na Węgrzech, w USA, Wielkiej Brytanii, Holandii, we Włoszech, Rosji, Austrii, Szwajcarii i Belgii.

Mamy podpisaną umowę z organizatorami targów AMB – Messe Stuttgart. Dzięki temu wzajemnie promujemy nasze wydarzenia – dodaje Magdalena Jakóbik.

Wystawcy, którzy planują udział w sosnowieckiej wystawie, przyznają, że byli mile zaskoczeni warunkami wystawienniczymi podczas pierwszej edycji targów. Ważnym plusem Expo Silesia jest dla nich to, że w bezpośrednim sąsiedztwie obiektów targowych znajdują się drogi ekspresowe łączące je z Katowicami, Krakowem, Opolem, Wrocławiem, Cieszynem oraz z Warszawą. Ponadto dwa lotniska międzynarodowe (w Balicach i Pyrzowicach) są w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od Expo Silesia.

– Największą laurką dla nas była bardzo dobra opinia wystawców na temat Expo Silesia, rozpowszechniana w branży przez nich samych – dodają organizatorzy targów TOOLEX.

Pierwsza edycja targów TOOLEX to marketingowy sukces i zadowoleni z handlowych kontaktów wystawcy. Na stoiskach o łącznej powierzchni 3300 mkw. zaprezentowało się 125 wystawców z 15 krajów oferujących wyroby ponad 350 producentów z całego świata. Na wystawie można było obejrzeć 258 maszyn i urządzeń w ruchu, ich łączna waga przekroczyła 525 ton – największą i najcięższa maszyna pokazana podczas ubiegłorocznych targów została zaprezentowana na stoisku wrocławskiej Fabryki Automatów Tokarskich. W ciągu trzech dni targi TOOLEX odwiedziło przeszło 3500 zwiedzających, w tym 3128 zarejestrowanych specjalistów z branży. Wydarzeniu towarzyszyły specjalistyczne konferencje i seminaria, spotkania biznesowe, warsztaty oraz specjalne prezentacje.