Najbliższe imprezy

Powiedzieli o nas
Folder Expo
Zapraszamy do zapoznania sie z naszym folderem, z którego dowiecie sie Panstwo wszystkiego co najwazniejsze o Expo Silesia – nowym obiekcie targowym w aglomeracji śląskiej.
Kolporter EXPO - Targi, Wystawy, Konferencje
Powiedzieli o nas
Branżowe wystawy w Expo Silesia 
nettg.pl (2009-11-18) wróć do strony głównej


Prototyp wyczynowego roweru, pistoletu maszynowego, czy odkurzacza można zobaczyć w centrum wystawienniczym Expo Silesia. W trwających właśnie targach bierze udział ponad 250 wystawców.


W centrum wystawienniczym Expo Silesia w Sosnowcu trwają cztery imprezy targowe: Targi Przemysłu Tworzyw Sztucznych i Gumy RubPlast EXPO, Międzynarodowe Targi Metod i Narzędzi do Wirtualizacji Procesów WIRTOTECHNOLOGIA i Targi Używanych Maszyn i Urządzeń TUM oraz Targi Hydrauliki, Automatyki i Pneumatyki HAPexpo, zgromadziły w hali Expo Silesia. Na targi przyjechało ponad 250 wystawców z Europy, m.in. z Wielkiej Brytanii, Szwecji, Polski, Niemiec, Włoch czy Finlandii. Wśród nowości prezentowanych na targach można zobaczyć kilkadziesiąt gotowych prototypów takich jak wyczynowego roweru, pistoletu maszynowego, odkurzacza i całej gamy sprzętu AGD, sportowego czy narzędzi.


- Prototyp roweru wyczynowego, który prezentujemy na naszym stoisku znajdzie się najprawdopodobniej w produkcji w przyszłym roku. Praca nad prototypem trwała około tygodnia i polegała na przygotowaniu ramy oraz szesnasto-biegowego napędu – mówi Piotr Jankowski z firmy e-Prototypy.


W hali Expo Silesia prezentuje się kilkadziesiąt firm oferujących specjalistyczne oprogramowanie CAD-owskie.


Na Targach Przemysłu Tworzyw Sztucznych i Gumy RubPlast EXPO prezentowane są m.in. maszyny i urządzenia dla przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy.


- Na naszym stoisku prezentowana jest wyjątkowa wtryskarka o bardzo małych rozmiarach. Na sosnowieckich targach można ją zobaczyć po raz pierwszy w Polsce – podkreśla Elżbieta Dobies z firmy Wadim Plast.


Targi Używanych Maszyn i Urządzeń, to pierwsza tego typu wystawa w naszym kraju.


- Oferujemy serwisowane używane maszyny, które w większości pochodzą z Niemiec. Nasi odbiorcy są rozsiani po całym świecie – mówi Ireneusz Małachowski z firmy Klaus Rosenboom Werkzeugmaschinen – Handel. – Bywam na wielu targach i muszę przyznać, że jestem mile zaskoczony zarówno kontaktami biznesowymi, jakie nawiązałem na tej wystawie, jak i całym obiektem. Expo Silesia, to naprawdę centrum wystawiennicze na europejskim poziomie. Świetne dojazdy, duża ilość miejsc parkingowych oraz hala, która jest wyposażona we wszystkie media potrzebne wystawcom.


Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszy się również salon robotyki, który towarzyszy Targom Hydrauliki, Automatyki i Pneumatyki HAPexpo.


- Salon Robotyki jest doskonałą okazją do przyjrzenia się współczesnym rozwiązaniom z zakresu robotyki i automatyki przemysłowej. Jak ważne są to dziedziny techniki dla współczesnej działalności gospodarczej w obszarze produkcji nie trzeba chyba nikogo przekonywać. – podkreśla Dariusz Szymański, rektor Wyższej Szkoły Mechatroniki, której stoisko również jest obecne na targach.


Cztery branżowe wystawy zakończą się w piątek – 20 listopada.

Barbara Warpechowska - nettg.pl