Najbliższe imprezy

Powiedzieli o nas
Folder Expo
Zapraszamy do zapoznania sie z naszym folderem, z którego dowiecie sie Panstwo wszystkiego co najwazniejsze o Expo Silesia – nowym obiekcie targowym w aglomeracji śląskiej.
Kolporter EXPO - Targi, Wystawy, Konferencje
Powiedzieli o nas
Dziennik Zachodni
"Bezpieczna" konferencja i "groźne" drogi w Expo Silesia 
Dziennik Zachodni (2009-11-24) wróć do strony głównej


Komenda Wojewódzka Policji, Śląski Urząd Wojewódzki i Urząd Miejski w Sosnowcu są organizatorami konferencji "Razem Bezpieczniej w Regionie" która rozpoczyna się jutro w Expo Silesia i potrwa do piątku.


Głównym tematem pierwszego dnia, jak zapowiadają organizatorzy będzie przeciwdziałanie przestępstwom komputerowym i wskazanie źródła zagrożeń w internecie. Wśród osób które zabiorą głos będzie Marek Dudek, kierownik Zespołu Dyżurnet.pl, który opowie o międzynarodowej współpracy zespołów reagujących na rzecz usuwania treści szkodliwych i nielegalnych z internetu. Początek o godz. 12.20.


Specjaliści opowiedzą jak wygląda wymiana informacji pomiędzy centrami zarządzania kryzysowego w województwie w sytuacji zagrożenia. Miłośnicy sztuk walki w pawilonie wystawienniczym będą mogli zobaczyć tuż przed godz. 13 pokaz samoobrony.


Drugi dzień konferencji upłynie pod przewrotnym hasłem "Drogi województwa śląskiego źródłem zagrożeń dla ich użytkowników". Dyskusję o godz. 9 rozpocznie Edmund Sroka, dyrektor delegatury Najwyższej Izby Kontroli w Katowicach.


Na piątek zaplanowano również pokazy akcji ratowniczej przeprowadzanej przez straż pożarną i Zespół Ratownictwa Medycznego oraz o godz. 13.30 pokaz bezpiecznej jazdy kierowców rajdowych z Cieszyna.


Szczegółowe informacje dotyczące programu można znaleźć na stronie www.slaska.policja.gov.pl/

Sławomir Cichy