Najbliższe imprezy

Powiedzieli o nas
Folder Expo
Zapraszamy do zapoznania sie z naszym folderem, z którego dowiecie sie Panstwo wszystkiego co najwazniejsze o Expo Silesia – nowym obiekcie targowym w aglomeracji śląskiej.
Kolporter EXPO - Targi, Wystawy, Konferencje
Powiedzieli o nas
Puls Biznesu
Będą wystawcy, będą nowe hale 
Puls Biznesu (2010-01-05) wróć do strony głównej


Expo Silesia może się rozrosnąć w 201O r. Kolporter Expo czeka na zielone światło... od wystawców.


Na początku 2009 r. Kolporter Expo zapowiadał start prac koncepcyjnych nad powiększeniem centrum targowego Expo Silesia. Spółka planowała ruszyć z budową trzech obiektów w 2010 r. Na razie trzyma się planu, choć o tym, ile hal ostatecznie powstanie, zadecyduje koniunktura. Obecnie trwają prace nad koncepcją wykonawczą hali UFO. Budowa nowych hal ma pomóc Śląskiemu centrum targowemu zdobyć znaczącą pozycję w naszej części Europy.

- Specjaliści od targów twierdzą, że mamy ogromne atuty, więc od naszej aktywności zależy, jak długa będzie droga do tego celu - mówi Tomasz Raczyński, prezes Kolportera Expo.Kryzys namieszał


Na końcu tej drogi znajdują się wizja futurystycznej hali (przypominającej UFO) i dwóch innych obiektów, które powiększą powierzchnię wystawienniczą z 13,5 tys. do 43,5 tys. mkw. Jej realizacja może nastąpić w 2010 r. Ale o tym, czy tak się stanie, zdecyduje popyt na powierzchnie w najbliższych miesiącach. Według Tomasza Raczyńskiego, polski rynek targowy uszczuplił się w tym roku o kilkanaście procent. Dlatego Kolporter będzie obserwował uważnie potrzeby wystawców, a budowa ruszy, gdy rynek zapali zielone światło.

- Zamówienia powierzchni wystawienniczej wskazują, że rynek targowy zaczyna odżywać. Targi są nieprzewidywalne, ale gdy rynek gwałtownie się ożywi, natychmiast ruszymy z budową. Pierwsza hala powstała w rekordowym tempie 13 miesięcy, chociaż startowaliśmy w zdecydowanie trudniejszych warunkach. Z deski kreślarskiej rozwiązania szły prosto na plan budowy. Na realizację pozostałych potrzeba mniej czasu, choć z pewnością prace nie ruszą jednocześnie - tłumaczy prezes Raczyński.Teraz ściany


Spółka od początku zakładała, że śląskie centrum wystawiennicze będzie się stopniowo rozrastać. Dlatego przy budowie pierwszej hali powstała cała techniczna infrastruktura podziemna - także pod obiekty, które mają być realizowane dopiero teraz.

- Teren jest w pełni uzbrojony. Można by się pokusić o stwierdzenie, że pozostaje tylko zbudowanie ścian - mówi Tomasz Raczyński.

Budowa trzech nowych hal ma pochłonąć 100 mln zł.

Marta Bellon