RODZICE I DZIECIAKI

Targi Artykułów Dziecięcych i Zabawek

11 - 12 czerwca 2016


Zapraszamy do odwiedzenia na Facebooku profilu Targów Rodzice i Dzieciaki. Tam zawsze znajdziecie najświeższe informacje o targach.

Sprawdź z jakich dodatkowych możliwości reklamy możesz skorzystać podczas targów w Expo Silesia
Współpraca medialna

Expo Silesia korzysta z usług i rekomenduje "Biuro Tłumaczeń DAMAR"Partner targów 

 

Sala zabaw i targowe przedszkole

 

W naszym targowym przedszkolu - „Krainie czarów”, wszystkie dzieci mogły bawić się pod opieką doświadczonych animatorek. Nie zabrakło zabaw, dmuchawców, szalonych skręcanych balonów i malowania buziek.

 

„Mrożące eksperymenty – od suchego lodu do ciekłego azotu” 

 

Kiedy możemy powiedzieć, że jest zimno? Jaka temperatura kojarzy się z mroźnymi porankami? Czym jest suchy lód? Na młodych uczestników wykładu czekały odpowiedzi na te i wiele innych pytań, a także ciekawe doświadczenia, ogromna mgła rodem z filmów fantasy, gaszenie świeczek przy użyciu suchego lodu, duże bańki mydlane i wybuchy. Warto było też omówić skład powietrza, a w szczególności jego dwa najistotniejsze składniki – dwutlenek węgla i azot. Doświadczenia związane z ciekłym azotem były kolejną atrakcją, bowiem na oczach widzów zamrażano takie rzeczy jak: kwiatek, wąż gumowy oraz chrupki.  Te i inne atrakcje (wraz z wybuchem kontrolowanym i wielką zadymą) czekały na naszych gości!

Na spotkanie zaprasza Uniwersytet Dziecięcy Humanitas oraz magister biologii Izabela Czopek i magister chemii Łukasz Adam.

 

 Metamorfozy Dzieci i Rodziców

 

Czary Mary pstryk! fotografia kreatywna Karolina Jamrozik oraz Fryzolandia Daria Woźniak zaprosiły całe rodziny do wielkiej przemiany. Nowe fryzury, makijaż oraz odpowiednio dobrana odzież pozwoliły spojrzeć na siebie z innej strony. Czas przemian uwieczniono na fotografiach,  a na koniec cała rodzina brała udział studyjnej sesji zdjęciowej. Pośród wszystkich rodzin wyłoniono zwycięzcę podczas finału na scenie.

Takie wydarzenie to dla rodzin świetna okazja na zmienienie czegoś w sobie, na co zwykle mamy za mało czasu i okazji. To także świetna okazja na wspólne spędzenie czasu, a także na wspólne, rodzinne fotografie w pięknym kolorowym wydaniu. Dobra zabawa i pamiątka na całe lata w postaci fotografii gwarantowane!

 

Minisesje fotograficzne – noworodkowe i dziecięce

 

 

JS Photography - Justyna Staworzyńska, z wykształcenia socjolożka, kulturoznawca i marketingowiec, z zamiłowania fotograf, zaprosiła na swoje stoisko na mini sesje fotograficzne. JS Photography specjalizuje się w fotografii dziecięcej, noworodkowej, portretowej.  Warsztaty kulinarne


Młodzi miłośnicy kulinariów również znaleźli coś dla siebie. Akademia gotowania dla dzieci Kid’s Kitchen przygotowała specjalnie dla naszych gości warsztaty gotowania. Szefowie kuchni prezentowali jak przygotować proste, a zarazem atrakcyjne dania i desery. Służyli także radą, dotyczącą zdrowych przekąsek i zasad prawidłowego żywienia.


 

SIOSTRY WAJS  & STONOGA


Dynamiczny, przebojowy i pełen pozytywnej energii punkt naszego programu. Dwie siostry, Agnieszka i Patrycja, zaśpiewały autorskie piosenki skomponowane specjalnie z myślą o najmłodszych. Na fanów zespołu czekało także spotkanie autorskie oraz podpisywanie płyt.

 

 Socatots  i Edukido


Największa na świecie sieć szkółek, oferujących zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 5 lat przygotowała szereg atrakcji i zaprezentowała zajęcia sportowe i ruchowe przy czynnym udziale rodziców. Nasz targowy mundial cieszył się ogromnym zainteresowaniem!

 

 Studio baletowe „Terpsychora”

 

Magia Tańca - pokazy baletu zorganizowane przez Studio baletowe „Terpsychora” z Katowic – laureata wielu prestiżowych krajowych i międzynarodowych konkursów tanecznych. Więcej na: http://www.terpsychora.katowice.pl/

 

 

Selfie z superbohaterami, czekoladowa fontanna

…i wiele innych atrakcji :)